Skansen i muzeum pszczelarstwa

Obiekty towarzyszące » Skansen i muzeum pszczelarstwa

Bogato wyposażone muzeum oferuje zdobywanie i poszerzanie wiedzy o życiu pszczół. Skansen posiada bogatą kolekcję uli w ogródku pszczelarskim. Są to: ule kłodowe, kószki – czyli ule słomiane oraz ule figuralne. W budynku znajduje się muzeum, gdzie różnorodny zbiór przedmiotów o tematyce pszczelarskiej prezentowany jest w takich działach jak: numizmatyka, filatelistyka, birofilistyka, trafika, szkło i porcelana, obrazy olejne, haft krzyżykowy, krawaty, exlibrisy, stary sprzęt pszczelarski, karty telefoniczne, zegary, makrofotografia, heraldyka, akcje i obligacje. Wiele eksponatów to prawdziwe rarytasy. Po muzeum oprowadzają często sami właściciele, opowiadając bardzo ciekawe historie o pszczelarstwie, o produktach pszczelich  i życiu owadów.

Narewka jest położona na terenie Puszczy Białowieskiej, gdzie tradycje pszczelarskie sięgają czasów bartnictwa i każde spotkania, rozmowy, dyskusje  przyczyniają się do rozwoju pszczelarstwa, do propagowania zdrowego stylu życia, do spożywania produktów pszczelich, które są produktami nieprzetworzonymi, mającymi odżywcze i lecznicze właściwości dla człowieka. Goście odwiedzający obiekt są częstowani  miodem z własnej pasieki. Można też kupić miód bezpośrednio z pasieki o niepowtarzalnym smaku i właściwościach – Fenomen Natury - miód z pyłkiem ,mleczkiem i kitem potrójnie uszlachetniany, pyłek kwiatowy  i inne miody odmianowe. 

 

  • Dwór Bartnika czeka na ciebie

    Szukacie Państwo wyjątkowego miejsca na noclegi w Puszczy Białowieskiej niedaleko Białowieży, idealnie nadającego się także na imprezy plenerowe z miejscami na grill i ognisko - skorzystajcie z oferty Dworu Bartnika w Narewce, gdzie cisza, spokój, szum wodospadu, różnorodny śpiew ptaków i rechot żab, muzeum pszczelarskie, sala fitenss i SPA stanowi idealne miejsce odpoczynku i relaksu. Szukacie Państwo agrokwatery w Puszczy Białowieskiej, szukacie agrokwatery nieopodal Zalewu Siemianówka - wybierzcie noclegi w Dworze Bartnika w Narewce.

      Serdecznie zapraszamy.

Script logo